Featured Posts

HÜLYA AVŞAR'IN YÜZÜNDEKİ ZENGİNLİK ŞİFRELERİ

March 4, 2015

1/1
Please reload

Recent Posts

January 18, 2016

Please reload

Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic

YUNANİSTAN'IN YENİ BAŞBAKANI ALEXIS TSIPRAS' IN YÜZ ANALİZİ

January 27, 2015

 

Yunanistan’ın yeni başbakanının yüzünü okumaya karar verdiğimde, internetten bol bol fotoğrafını indirdim ve her bir yüz hattını inceledim. Yüzünün her noktasına baktım diyebilirim. Ayrıca, yerli basına verdiği röportajı da okudum. Tsipras’ın kendini tanmlamalarından yola çıkarak, notlarımı aldım. Bu notlara göre karakter özellikleri:

Yenilikçi ve Kararlı

Korkuları var – uçak korkusu, ancak mücadele ediyor

Kuralları sevmiyor

Otoriteyi sevmiyor

Bazen kendiyle baş başa kalmak istiyor- izole ediyor kendini

Özgürlüğüne düşkün

Burnunu beğenmiyor

Radikal fikirleri var

Tek tek yüz hatlarını analiz ettim. İşte ortaya çıkan sonuç:

Kulakları ve kulak memeleri büyük – Büyük kulakları enerjisinin fazla olduğunu gösteriyor, iri kulak memeleri paranın önceden geleceğinin habercisidir. Kulak memelerinin baştan ayrık olması özgürlüğe düşkün olduğunu ve ailesinden erken ayrılma isteğini vurgular

Saç çizgisi yanlarda alnına doğru çıkıntı yapıyor – Çocuklukta sertlikle yetiştirilme belirtisi

Saçlarda geriye doğru açılma – Yüksek testosteron ve tutku göstergesi

Alnı kaşlara doğru eğimli bir alın, Çin Yüz Okuma Sanatı’nda böyle bir alın Girişimci Alnı olarak adlandırılır, alnının ortası çukur olması anne ve babasının çok farklı karakterde olduğunu gösteriyor. Alnındaki yatay çizgileri, gençlik dönemlerindeki yaşadığı deneyimlerin izleri

İçe  çökük şakaklar -  Takıntılı bir kişilik veya herhangi bir şeye bağımlığa yönelim olması anlamına gelir. Bu yönelim, zararlı madde bağımlığı dışında iş koliklik, egzersiz bağımlılığı gibi farklı bağımlılıkları da kapsayabilir.

Çıkık kaş kemiği – Yüksek testosteron göstergesi, kızgınlık, öfke ve yönetmeye istekli olmasının işaretidir. Böyle kaş kemiğine sahip olanlar otoriteyi sevmezler.

Güçlü,  uzun ve göze yakın ortası az sivri  kaşlar –  Oldukça iyi tanımlanmış güçlü kaşlar fazladan yaşam enerjisi, kararlılık, özgüven, azim, dürtüsellik, fikirlerini gerçekleştirmek isteğini vurgulayan güçlü kişilik göstergeleridir.

Kaşların göze yakın olması - Hem kendi hem de ekip arkadaşlarının hedeflerini başarı elde edene kadar takip eden bir kişilik göstergesidir.

Kaş ortasındaki sivrilik - Hızlı ve içgüdüsel olarak düşünerek hemen harekete geçildiğinin belirtisidir.

Fazla açık olmayan gözler – İletişimde pek açık olunmadığının göstergesidir. Göz kapaklarının gözlerinin üstünü örtüyor, sırları olduğunun göstergesidir.

Üçgen Göz Kapakları - Üçgen şeklinde göz kapakları, üzüntü ve keder içinde zor bir çocukluk geçirildiğinin göstergesidir.

Göz altları gölgeli ve yanaklara inen çizgileri var - Göz çevresindeki gölgeler derin duygusallığı ve yüksek sezgi gücünü vurgulayan özelliklerdir. Göz kenarlarından yanaklara inen çizgiler genç yaşlarda geçirilen derin üzüntülerin göstergesidir.

Göz altları düz – Kararlarını alırken akıl ve mantık çerçevesinde aldığının göstergesidir.

İki kaş arası sürekli aynı hareketi yapmaktan ve odaklanma nedeniyle iki çizgisi var -  Bu çizgiler öfke, hayal kırıklığı, kızgınlık gibi negatif duygularının etkisiyle  yinelenen  yüz hareketleri yüzünden oluşurlar.

Göz pınarları sivri – Düşündüğünü çekinmeden söylediğinin göstergesidir.

Göz kenarlarında neşe çizgileri var - Batılıların “kaz ayağı” dedikleri, Çin Yüz Okuma Sanatı'nda “Neşe çizgileri” olarak adlandırılan bu çizgilerin kalpten ve içten gelerek gülme sonucu oluştuğuna inanılır.

Geniş burun kemeri - Fazladan sağlık ve paranın önceden geleceğini haber veren bir yüz hattıdır. Kemerin genişliği bedene çok daha fazla oksijen girmesini sağlayarak fazladan sağlık ve enerji düzeyini artırır.

İyi tanımlanmış ucu etli bir burun -  İyi tanımlanmış bir burun, detaycı ve mükemmeliyetçi bir kişilik göstergesidir. Yüzde baskın görünen dolgun ve etli bir burun aileye düşkünlüğü gösterir. Ayrıca böyle bir burun, maddi hazlardan zevk alındığının ve koleksiyonerliğe eğilimin işaretidir.

Küçük burun delikleri – Parasını ve enerjisini iyi kullandığının göstergesidir.

Amaç çizgileri -  Burun kenarlarından ağzın her iki yanına doğru inen iki tane çok belirgin çizgi; “amaç çizgileri” nin olması, hedefleri olduğunun ve bu hedefler doğrultusunda yaşanıldığının göstergesidir.

İyi tanımlanmış bir filtrum - İyi tanımlanmış bir filtrum yaratıcı bir kişilik ve sağlıklı bir yaşam göstergesidir. Filtrumun uzun olması uzun ve sağlıklı bir yaşam belirtecidir.

Dolgun dudaklar – Oldukça iyi tanımlanmış dolgun bir ağız ve dolgun dudaklar duygularını iyi ifade etme, cömertlik ve cinselliğe düşkünlüğün belirtecidir. Ağız kenarlarındaki sivrilik yaşama pozitif bir bakış olduğunu gösterir.

Oldukça güçlü görünümlü ,dışarı çıkık, ucu yuvarlak bir çene -  Böyle bir çene kararlılık, azim, sabır, güç, inatçılık ve yüksek sezgi gücünün göstergesidir. Dışarı çıkık bir çene haklarını sonuna kadar savunan bir mizacı işaret eder. Çene ucunun yuvarlak olması fazladan içtenlik göstergesidir.

Yüzünde çilleri var - Ekstra yaşam enerjisi olduğunu işaret eder.

Yüzünde benleri var – Oldukça mükemmeliyetçi olduğunu işaret eder.  

 

YÜZÜNÜN ORTAYA KOYDUĞU AKIL İLE RÖPORTAJINDAKİ KENDİNİ ANLATMASI ARASINDA UYUM VAR MI YOK MU?

Röportajında samimi bir şekilde kendini anlatıyor. Yeni başkan oldukça güçlü karakter özelliklerine sahip. Ancak, olumlu karakter özellikleri stres altındayken tamamen farklı bir özellik kazanabilir. Endişeli, aşırı mükemmeliyetçi, etrafını kontrol eden biri haline gelebilir. Böyle zamanlarda kendini izole edebilir ki röportajında bunu belirtiyor.

 

Please reload

Beni takip etmek için

  • Instagram Social Icon
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • LinkedIn Social Icon

© 2016 by Sevgi & Ezgi KARACA - created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now