Featured Posts

HÜLYA AVŞAR'IN YÜZÜNDEKİ ZENGİNLİK ŞİFRELERİ

March 4, 2015

1/1
Please reload

Recent Posts

January 18, 2016

Please reload

Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic

YÜZ OKUMA UZMANI ORHAN ŞİMŞEK'İN YÜZ HATLARINI İNCELEDİ

April 11, 2015

Olgun KIZILTEPE tarafından www.haberler.com da haberleştirerek yayınlanan ORHAN ŞİMŞEK'in YÜZ ANALİZİ üzerine olan yazım:

Adıyaman'ın Kahta İlçesi'nde, babasını defalarca bıçaklayıp, boğazını keserek öldüren dizi oyuncusu 30 yaşındaki Orhan Şimşek, cinayeti nasıl işlediğini jandarmaya anlattı. İhtiyaç gidermek için yol kenarında durduklarını belirten Orhan Şimşek, "O sırada içimden bir ses bana 'babanı öldür yanımıza öyle gel' diye seslendi. Ben de bagajdaki bıçağı alıp, babamı öldürdüm" dediği öğrenildi.

Türkiye'yi sarsan cinayetin yankıları devam ederken Çin Yüz Okuma Sanatı Uzmanı Sevgi Karaca, Şimşek'in yüz hatlarına ilişkin yaptığı analizde çarpıcı detaylara yer verdi. Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu, Devlet Bahçeli gibi birçok ünlü ismin yüz analizini yapan Karaca, Şimşek'in yüz hatlarının olacakları önceden haber verici nitelikte olduğunu belirtti.

"GÖRDÜKLERİM BENİ ŞAŞIRTMADI"

Cinayeti öğrenir öğrenmez Şimşek'in yüz hatlarını incelemeye aldığını belirten Karaca şu değerlendirmelerde bulundu: "Gördüklerim beni şaşırtmadı tabi ki. Çünkü, Orhan Şimşek'in birçok yüz hattından zor bir çocukluk, zor bir ergenlik, sertlikle yetiştiriliş, kurallara uymama, baba ile yaşanılan sorunlar, ani öfkelenme, yüksek testosteron, dürtüsellik, sabırsızlık, ani karar verme, ani kızgınlık, otoriteye karşı gelme, realiteden uzaklaşma, bağımlı ve takıntılı gibi birçok karakter özelliklerini okumak mümkün.

"ÇOCUKLUĞU BASKI ALTINDA GEÇMİŞ"

Çin Yüz Okuma Sanatı'nda çocukluk kulaklardan okunur. Orhan Şimşek'in her iki kulağında da kenar kıvrımlarının düzleştiği alanların olması, çocukluğunun baskı altında zor geçtiğini gösterir. Kulaklarının geniş olması risk alabildiğinin işareti. Kulak memesinin baştan ayrık olması, aileden bağımsız olma özelliğini ele veriyor. Orhan Şimşek bağımsızlığına düşkün birisi.

"BEDENİNDE TESTOSTERON DÜZEYİ YÜKSEK"

Saç çizgisi ergenlik hakkında bilgi veren önemli bir yüz hattıdır. Saç çizgisinin alnına doğru iki çıkıntı yaptığını görüyoruz. Bu özellik sert bir ergenlik geçirilmiş olduğunun kanıtıdır. Saçlardaki geriye doğru açılma, hem yüksek düzeyde testosteron yani fazladan dürtüsellik ve tutku göstergesidir. Yüzünde testosteron düzeyini ele veren başka yüz hatları kaşlar ve kaş kemiği, çene ve çene kemikleridir. Bu hatların öne çıkması onun bedeninde testosteron düzeyinin yüksek olduğunu gösterir.

"ŞİMŞEK, DUYGUSAL PATLAMALAR YAŞAYAN BİRİ"

Orhan Şimşek'in şakakları içe çökük. İçe çökük şakaklar bağımlılığa yatkınlığı işaret ederler. Eğer bağımlılığa yatkınlık, çocukken ele alınıp değerlendirilseydi, önlem almak mümkün olabilirdi. Kaşlar, özgüven, gayret, dürtüsellik özelliklerini ele veren yüz hatlarımızdandır. Orhan Şimşek'in kaşları kalın, ortası ters "v" şeklinde, uçları kısa ve sivri. Tüm bu özellikler kendisinin hızlı ve içgüdüsel olarak düşünmeden hemen harekete geçtiğinin ve saman alevi gibi parlayıp sönen duygusal patlamalar yaşayan biri olduğunun belirtisidir.

"YÜZ HATLARI RAHATSIZLIKLARINI ELE VERİYOR"

Özellikle kaş kemiğinin çıkık olması otoriteyi sevmediğinin, kendisine ne yapması gerektiğinin söylenmesinden hoşlanmadığının belirtecidir. İki kaş arasındaki çizgiler de işte bu duygular nedeniyle yapılan hareketler sonucunda oluşurlar. Orhan Şimşek'in psikolojik rahatsızlığı olduğu iddia edilmiş. Çin Yüz Okuma Sanatı ile bir kişinin yüz hatlarına bakarak hangi psikolojik rahatsızlıklara eğilim olabileceğini söyleyebiliriz.

İşte Orhan Şimşek'in yüz hatlarının söyledikleri:

- Kötü kararlar sonucunda duyulan kızgınlık, öfke, sertlik, kırılganlık, hayal kırıklığı ile depresyona eğilim

- Bağımlılığa eğilim

- Düşünmeden hemen eyleme geçme

- Kendini ve başkalarını affedememe

- Önyargılı olma, esnek olamama

- ADD, ADHD: hiperaktivite

Doğuştan genetik özelliklerimizle dünyaya geliyoruz. Genetik mirasımız bir kader değil aslında. Düşünce ve duygu kontrolü yapabilmek öğrenilebilir süreçler. Okullarımızda bu konuya yönelik dersler konularak çocuklarımıza bu süreçler öğretilebilir. Genetik miras kader olduğu zaman da ortaya çıkan tablo bu olaydaki gibi hiç de iç açıcı olmuyor tabi ki."

Please reload

Beni takip etmek için

  • Instagram Social Icon
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • LinkedIn Social Icon

© 2016 by Sevgi & Ezgi KARACA - created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now