Featured Posts

HÜLYA AVŞAR'IN YÜZÜNDEKİ ZENGİNLİK ŞİFRELERİ

March 4, 2015

1/1
Please reload

Recent Posts

January 18, 2016

Please reload

Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic

BITTER DERGİSİ'NİN 2014 EYLÜL SAYISINDA YAYINLANAN RÖPORTAJIMDAN:ÇİN YÜZ OKUMA SANATI'na GÖRE FORBES ZENGİNLERİNİN ORTAK YÜZ HATLARI

October 4, 2015

 

Bitter Dergisi haber müdürü Damla İplikçioğlu tarafından yapılan röportajımdan bir kesit:

Bizim için Türkiye'den Forbes listesine giren ünlü ve başarılı iş adamlarının yüzlerinin analizini yaptınız. En zengin, başarılı ve ünlü iş adamlarının ortak noktaları var mıydı?

Evet vardı. Forbes listesinde yer alan işadamlarımızın bu kadar ortak yüz hatlarına sahip olması Çin Yüz Okuma Sanatı'nın Evrensel İlkelerinin ne kadar iyi çalıştığının göstergesi olarak görüyorum.

İş adamlarının ortak yüz hatları şunlar:

 

1- İri kulak ve/veya kulak memeleri:Oldukça iyi tanımlanmış büyük kulaklar  “Hediye Ata Enerjisi” miktarının, bir başka deyişle fazladan yaşam enerjisinin olduğunu gösteriyor. Çin Yüz Okuma Sanatı'nda büyük kulaklar Sağlık Şifresi ve Şans Şifresi olarak değerlendirilir.

Büyük kulak memeleri  paranın geleceğinin önceden göstergesidirler. “Birinci Para      Keseleri” olarak adlandırılırlar ve para kazanmadaki beceri ve planlama yeteneğini işaret    ederler. Çin Yüz Okuma Sanatı'nda büyük kulak memeleri Zenginlik Şifresi olarak        değerlendirilir.

2- Geniş Kulaklar: Geniş kulaklar risk alabilmeyi işaret ederler. 

3- Saçların geriye doğru açılması: Saçların geriye doğru açılması mali başarıya delalet eder ve Çin Yüz Okuma Sanatı'nda Şans ve Zenginlik Şifresi olarak kabul edilir.

4- İçe çökük şakaklar: İçe çökük şakaklar takıntılı bir kişilik veya herhangi bir şeye bağımlığa yönelim olması anlamına gelir.  Bu yönelim, zararlı madde bağımlığı dışında iş koliklik, egzersiz bağımlılığı gibi farklı bağımlılıkları da kapsayabilir. Sanırım işkoliklik özelliği burada ağır basıyor.

5-Çıkık kaş kemiği:Bu yüz hattı  yönetmeye istek duymayı işaret eder.

6- Güçlü kaşlar:Oldukça iyi tanımlanmış güçlü kaşlar fazladan yaşam enerjisi, kararlılık, özgüven, azim, dürtüsellik, fikirlerini gerçekleştirmek isteğini vurgulayan güçlü kişilik göstergeleridir.

7-Dolgun üst göz kapakları: Üst göz bölgesindeki dolgunluk bünyedeki fazladan yaşam enerjisinin göstergesidir. Varsıllığı işaretidir ve para üzerindeki yatırım ve yönetim becerisinin göstergesidir. Çin Yüz Okuma Sanatı'nda üst göz bölgesi dolgunluğu Sağlık Şifresi ve Şans Şifresi olarak değerlendirilir.

8-Burun: Yüzde öne çıkan iyi tanımlanmış bir burun güç sembolüdür. Mükemmeliyetçiliği ve detaycılığı vurgular.

9-Amaç çizgileri:Burun kenarlarından ağzın her iki yanına doğru inen iki tane çok belirgin çizgi; “amaç çizgileri” nin olması, hedefleri olduğununun ve bu hedefler doğrultusunda yaşanıldığının göstergesidir. Tüm iş adamlarımızda bu yüz hattı var.

10-Güçlü çene: Oldukça iyi tanımlanmış bir çenenin varlığı, kararlılık, azim, sabır, güç ve inatçılık göstergesidir. Dışarı çıkık bir çene haklarını sonuna kadar savunma ve inatçılık belirtecidir. Kare çene pratikliği vurgular ve kare çeneli işadamlarımızın sayısı oldukça fazla. 

11-Güçlü çene kemikleri:Yüzde öne çıkan güçlü çene kemikleri güçlü bir inanç ve değer sistemlerinin göstergeleridir.

 

Forbes Listesinde yer alan başarılı işadamlarının yüz hatları ve bu yüz hatlarının Çin Yüz Okuma  Sanatı'nda bulduğu karşılıkları oldukça şaşırtıcı ve bu sanat adına da oldukça sevindirici.

Please reload

Beni takip etmek için

  • Instagram Social Icon
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • LinkedIn Social Icon

© 2016 by Sevgi & Ezgi KARACA - created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now